
Zoals bij iedere WordPress website zul je op jouw site ook de nodige plugins geinstalleerd hebben.
Maar niet iedere plugin is evengoed geschreven, en soms heb je dan ineens een WordPress website die niet goed meer draait. Je WordPress laadtijd laat dan zwaar te wensen over.
Dat heeft niet alleen een effect op het aantal bezoekers dat je site doorloopt, maar ook op je zoekmachine resultaten. Tenslotte wil ook Google snelle websites laten zien aan zijn gebruikers, de ervaring van je bezoeker is wat telt.
Met wat mindere plugins kan het zelfs zo zijn dat je een waarschuwing krijgt van je hosting provider. Als jouw site te veel van de CPU van de server gebruikt zodat andere websites op die zelfde server het gaan merken, dan heb je echt een probleem.
Inhoudsopgave
P3 Plugin Performance Profiler
Om nu die ene plugin te vinden die op jouw site de problemen veroorzaakt heb je nog een plugin nodig: http://wordpress.org/extend/plugins/p3-profiler/
Je installeerd P3 net zoals iedere andere plugin, zoek op P3 en installeer hem direct van de Plugins site van WordPress.org
Na installatie en activeren vindt je de hem terug onder Extra -> P3 Plugin Profiler
Bij het openen krijg je eerst een start overzicht met het aantal geïnstalleerde en actieve plugins, na de scan zie je daar nog wat extra informatie zoals de laad tijd van alle plugins samen, het percentage van de totale laadtijd van de site dat door de plugins gebruikt wordt en het aantal Database zoekopdrachten.
Klik nu op Start scan en kies voor Auto Scan en wacht op de resultaten. De scan zelf wordt gedaan met de NO_CACHE optie, dus normaal krijg je de echte resultaten te zien.
Na de scan krijg je een keurig overzicht van je website.
Op basis van die resultaten kun je dan gaan kijken waar de echte probleem plugins zitten.
Vervolgens kijk je dan of je die plugins wel of niet wilt handhaven.
Bij mijn vorige scan waren de NextGen Gallery en Search Everything de plugins die ik (nog) niet nodig had op de website, dus die heb ik uitgeschakeld.
En natuurlijk daarna nog een scan gedaan om het resultaat te bekijken.
Zoals je ziet is de laadtijd van de plugins ongeveer gehalveerd en impact op de site met zo’n 17,6% reduceerde.
Op dit moment laad de site weer een stukje sneller. Wil je de site verder testen via de bezoekerskant, test hem dan eens op http://tools.pingdom.com/fpt/.
De combinatie van die test en de resultaten van de P3 performance plugin geven een goed beeld van je site en waar je nog tijd kunt winnen.
Mocht je nog anders tools kennen die je een goed inzicht geven in je site, laat dan een reactie achter!
Geef een reactie